Submania forum
Ned 21.09.2014 18:06:43 *
Dobrodošli, Gost. [ Registracija ] [ Slanje lozinke mailom ]
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Krvarenje iz sinusa?  (Posjeta: 3266 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
apnea.syntaxa
freediver početnik

Mjesto ronjenja: Makarska / Cres

Spol: Muški

Like: +0/-0
« : Pet 31.07.2009 20:17:37 »

Bok svima

Dosta često mi nakon ronjenja, pa čak i za vrijeme počne krv curiti iz nosa.
Međutim to nije krv jer je npr. oštećena žilica u nosu već osjetim da mi curi gore negdje iz sinusa.
Ništa me pritom ne boli, krv je svjetlo crvena - svježa znači pretpostavljam.

Neki put mi se to desi na 15m a danas mi se eto desilo nakon 5minuta ronjena na 6m.
Prošle godine mi je popratna reakcija bila žestoka cluster glavobolja, i krvavo/zatvoreno desno oko - neizdržljiva bol.

Da li je netko imao slično neugodno iskustvo? Zašto se to dešava?
Doktora ću definitivno sada posjetiti ali eto, zanima me vaše mišljenje.

I usput, kada sam već tu  Smiley da li netko zna dobrog "doktora za ronioce" u Zagrebu??

Pozdrav svima i hvala na pomoći!  seeya

Kiki

Evidentirano

--
" There was a story once; a good one, it's still here; blurry though and hard to understand the aftermath that was brought by my acts and thoughts. "
ledo
freediver ***

Mjesto ronjenja: Krk

« Odgovor #1 : Sub 15.08.2009 15:21:33 »

pitaj lozančića, on je imao sve sinus-probleme koje možeš zamisliti seeya
Evidentirano
enco
Upravni odbor

Mjesto ronjenja: posvuduša

Like: +6/-0
« Odgovor #2 : Sub 15.08.2009 15:59:27 »

nisam siguran ali vrlo vjerojatno do problema dolazi zbog zaostalih šupljina, koje tijekom ronjenja ne izkompenziraš do kraja, šta uzrokoje pucanje kapilara i žilica u nosu... u početku zarona ako je ovo problem osjetit ćeš kratku i oštru bol u predjelu di je ostalo zraka... razloga za ovo može bit više, a to je na primjer kasno kompenziranje ili zaštopani sinusi (ili ne skroz prohodni). 

pošto imam problema sa alergijama i sinusima, pokušavam šta bolje ispuhat nos prije i često tijekom samog ronjenja,  često koristim i kapi za nos(operil, flixonase...) usprkos svemu ponekad ostanem zaštopan, pa onda problem rješavam ranim kompenziranjem, tj odma od početka zarona, prije nego osjetim potrebu, i tako tijekom cijelog urona...ponekad se zabpravim, a onda imam slične probleme...
Evidentirano

meni više ništa nije čudno...
ledo
freediver ***

« Odgovor #3 : Sub 15.08.2009 16:46:04 »

da ne otvaram novu temu, mislio sam u početku da je to normalno, ali sam primjetio da većina ljudi nema taj problem, naime dok većina kompenzira svaka 2-3 metra, ja nemogu zaronit glavu pola metra bez nepodnošljive boli u ušima. to djelomično riješim kompenziranjem na površini ali uglavnom moram kompentirat svakih pola metra ako ne i manje inače me boli i to nemalo cryin. ima li nade da mi se to popravi i jeli to uopće bolesno stanje jer mi je tako cijeli život, znači od kad imam recimo 4 godine kad sam počeo ronit na sitno biggrin5. Inače imam prijatelja koji je sposoban bez kompenzacije zaronit na 9 m... incazzato ili mi ostaje naučiti frenzela jer ovo jako smeta u rupama kada ulazim unutra, pa su mi zauzete ruke. seeya
Evidentirano
nakir
freediver ****

Mjesto ronjenja: či ovo, ni moje :D

« Odgovor #4 : Sub 15.08.2009 20:12:57 »

ja san nedavno ima nekih problema sa jednim uhom i to su rijesile kapi za nos operil! sad ih uvik nosin, a sta se tice tvojih bolova, vjerovatno ti vise  smeta tlak i moras ranije kompezirat ja mogu do 7m ronit bez kompezacije, ali san procita na forumu da to bas i nije pametno pa sa sa povrsine kompeziram. Otidi u doktorice da ti ocisti usi i pogleda dali ti je eustahijeva cijev otvorena ili ->deformirane.
« Zadnja izmjena: Sub 15.08.2009 20:15:38 nakir » Evidentirano

ide , ide Cheesy
ledo
freediver ***

« Odgovor #5 : Sub 15.08.2009 21:00:20 »

nisam baš na ti s doktorima lol znaš ono u postolara najgore cipele, stari mi je doktor pa najčešće baš meni vade krv neki studenti i slično cryin

ma nije meni samo jedno uho... oba jednako. ma frenzel će napravit svoje, šta sad ako odem kod doktora i on mi kaže da imam devijaciju eustahijeve cijevi... meni ostaje isto jer me neće rezat nono
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Submania forum | Powered by SMF 1.1.4. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!