Submania forum
Cet 30.10.2014 13:54:33 *
Dobrodošli, Gost. [ Registracija ] [ Slanje lozinke mailom ]
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: bol u nosu ili tako nešto  (Posjeta: 9966 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
FreeLancer
freediver *
*

Mjesto ronjenja: Južna Istra

Spol: Muški

Like: +0/-0
« : Ned 19.07.2009 09:49:30 »

Evo, zadnji put na ronjenju nakon neka 3 sata u vodi mi se začepila jedna nosnica. Morao sam zaroniti na 2 metra po pušku i disalicu i idem vani. Ali desilo mi se nešto neočekivano, ista stvar kao kad ne kompenziraš uši ali sad u nosu  rolleyes5 Zaronio sam na ta dva metra, ne mogu pustit pušku u moru.. Kompenzacija ušiju bez problema ali nos booli (tamo gdje počinje hrskavica od nosa), a onda su me i sinusi počeli boljeti i zub i glava  cryin frown2

Pokupio pušku nekako, izletio vani, skinuo masku i puši nos. Jedva ispuhao nosnicu, bilo je i krvi, pukla kapilara u nosu..

Jel se ikad nekom nešto slično desilo?
Evidentirano
vekikiki
freediver ***

Mjesto ronjenja: Poreč

Like: +0/-1
« Odgovor #1 : Ned 19.07.2009 10:46:08 »

Meni se slično desilo par puta zimus kad sam dublje rupario sa blagom upalom sinusa. Kupio sam ulje od kadulje, kapljice aquamaris i operil, pa sam se sa uljem dva puta dnevno isparavao nekon čega bi sa aquamarisom ispirao nos, a operil stavljao  3 puta na dan i nakon tjedan dana ko nov. Nikako nemoj ispirati nos sa morem jer bi mogao još pogoršati stvar jer more nije sterilno.
Evidentirano

kekoos
Urednik

Mjesto ronjenja: Krivi put

Like: +16/-2
Profil WWW
« Odgovor #2 : Ned 19.07.2009 10:50:02 »

A kad kupujete jeftinu koku...promjenite dilera!!!

Šalu na stranu, dobro Tikvina govori, lagana upala sinusa, sa vjerojatnim malim zacepljenjem neceg....
Evidentirano

Quid latine dictum est altum viditur! ili u prijevodu: sve sto je receno na latinski pametno zvuci.
FreeLancer
freediver *
*

« Odgovor #3 : Pon 20.07.2009 09:15:36 »

Upala sinusa kazes frown2 valjda se nece skomplicirat nešto.
Probat cu ovu terapiju koju si napisao, idem do apoteke. Hvala

Ja bih trebao tih 7 dana apstinirat od ronjenja, jel'da?  Angel_anim
Evidentirano
vekikiki
freediver ***

Mjesto ronjenja: Poreč

Like: +0/-1
« Odgovor #4 : Pon 20.07.2009 11:33:14 »

U pravilu ja nisam ništa apstinirao , već sam skoro svaki dan malo pliće ronio, čak koliko sam uspio primjetiti pritisak kod ronjenja (umjeren nisam iša preko 4m) mi je stiskao sinuse pa sam čekao samo još da mi alien iz nosa iskoči. Onda su mi se sinusi tako dobro očistili da već dugo nemam nikakvih problema. To što ima krvi to ti je sukrvica, pomješana sa gnojem od upale. Obavezno uzmi ulje od kadulje (mora biti prirodno) i pari se sa njim jer ono jako dobro dezinficira dišne puteve.
Evidentirano

blur
Administrator

Mjesto ronjenja: Hv

Like: +68/-9
« Odgovor #5 : Pon 20.07.2009 11:35:00 »

Začepija ti se nos, odnosno sinusi. Inhaliraj se dobro, ispuši nos i ako ga dobro ispušeš možeš isti dan već ronit  Afro
Evidentirano

Pute, laze pizon dubli tovari, Gustirne žedne mijun sići i lati
Konkulana škina težakov, Od motik po žurnatin ...

-
-
-
mikAmik
freediver **
**

Mjesto ronjenja: gdegod

« Odgovor #6 : Pon 20.07.2009 23:25:02 »

Nakon duzeg drzanja maske preko lica neka od nosnica se zacepi a obavezno na pocetku sezone ili posle duzeg apstiniranja , malo sukrvice u slini nije pucanje kapilara vec se rastopili jer nos i grlo reaguju na so iz mora koju udises preko disalice a nisi isprao grlo sa slatkom vodom u toku ronjenja - savetuju da se na pola sata gucne malo slatke vode ili kakvo bolje osvezenje,
 zaranjanje sa zacepljenim nosem je skoro podjednako opasno kao zaranjanje sa vazduhom u usima-neizdrziv bol iznad ocnjaka a moze trajno ostetiti sinuse ako se forsira.
 cim se nos otpusi moze da se nastavi sa ronjenjem meni se to desava bar jednom dvaput puta u danu samo bez preforsiranog izduvanja da ne sidje na usi,
 Kazu da Operil otvrdnjava sluzokozu nosa i da je to kontra produktivno , ja licno u toku dana koristim Strepsils tablete i one mi dosta pomazu "otcepe " mi sinuse i odrzavaju mi grlo inhalacije su melem.
Evidentirano

da je vise vremena...
FreeLancer
freediver *
*

« Odgovor #7 : Sri 22.07.2009 12:43:32 »

Evo, bio sam ronit i sve ide ko podmazano, nikakvih problema ni sa nosom ni sa sinusima ni sa usima  yesnod

Hvala na savjetima, svasta se ovdje nauci  Afro
Evidentirano
dimges
freediver *
*

Mjesto ronjenja: Red Sea

« Odgovor #8 : Sub 26.09.2009 00:36:36 »

evo starog recepta za sinuse :
ocistiti 25deka bjelog luka i staviti u pola litre vode da se kuha, zajedno sa 25 deka secera; kuhati dok luk ne omeksa; zatim luk ispasirati i sve lepo izmiksati; pije se 3x na dan po pol soljice za kavu (50ml).. ako je luk suh doturiti malo vode pri kraju kuhanja;
napomena: ne moze svako ovo piti, neke tjera na povracanje; prava stvar je ovo konsumirati prije sezone, n.pr. svibanj, lipanj, onda je i luk socniji, ne treba ni pasirati, dovoljan je bistri sok koga luk ispusta pri vrenju; za probu moze se napraviti sasvim malo, recimo 10 deka luka i 10 deka secera u  0.2l vode
Evidentirano
Kyle
freediver ****

Mjesto ronjenja: Dubrovnik

Like: +2/-2
« Odgovor #9 : Pon 28.09.2009 14:48:34 »

evo starog recepta za sinuse :
ocistiti 25deka bjelog luka i staviti u pola litre vode da se kuha, zajedno sa 25 deka secera; kuhati dok luk ne omeksa; zatim luk ispasirati i sve lepo izmiksati; pije se 3x na dan po pol soljice za kavu (50ml).. ako je luk suh doturiti malo vode pri kraju kuhanja;
napomena: ne moze svako ovo piti, neke tjera na povracanje; prava stvar je ovo konsumirati prije sezone, n.pr. svibanj, lipanj, onda je i luk socniji, ne treba ni pasirati, dovoljan je bistri sok koga luk ispusta pri vrenju; za probu moze se napraviti sasvim malo, recimo 10 deka luka i 10 deka secera u  0.2l vode

ili nabaviti Gelomyrtol forte kapsule i miran si sa sinusima. mene su preporodile.  Afro
Evidentirano
dimges
freediver *
*

« Odgovor #10 : Uto 29.09.2009 08:08:07 »

Meni se slično desilo par puta zimus kad sam dublje rupario sa blagom upalom sinusa. Kupio sam ulje od kadulje, kapljice aquamaris i operil, pa sam se sa uljem dva puta dnevno isparavao nekon čega bi sa aquamarisom ispirao nos, a operil stavljao  3 puta na dan i nakon tjedan dana ko nov. Nikako nemoj ispirati nos sa morem jer bi mogao još pogoršati stvar jer more nije sterilno.

..da, ali kad plivas i ronis bez maske, zar ne ulazi voda u nos ??.. pa ja znam da su ranije vodili djecu na more da ispiraju grlo - krajnike; mislim da bakterije nisu opasne, nos strada od rhino virusa (postoje 200 tipova rhino virusa (prehlada)), zato medicina nemre nac lijek protiv prehlade, jos je svojevrijemeno Chuchil rekao, *bem ti medicinu kad nemre prehladu izlijeciti...
Evidentirano
blur
Administrator

« Odgovor #11 : Uto 29.09.2009 08:50:06 »

ili nabaviti Gelomyrtol forte kapsule i miran si sa sinusima. mene su preporodile.  Afro

To su neke slovenske tablete na prirodnoj bazi? Dosta skupe? Di ih nabavljaš?

Potsjećaju me na ove alternativne prirodne antibiotike sa stranice http://www.alternativa-za-vas.com/infekcije-uha.html
Citat:
Alternativno liječenje infekcije uha
Za liječenje infekcije uha alternativna medicina nudi prirodne antibiotike, kao što su Citrofit i ulje crnog kumina.
Alternativni antibiotici imaju mnoge predanosti:
    *      Prirodni antibiotici nisu štetni. Za razliku od klasičnih antibiotika, prirodni preparati ne škode organizmu i ne ubijaju dobre bakterije. Možete ih koristiti kad god vam zatrebaju, bez straha od nuspojava.
    *      Prirodni lijekovi kao Citrofit i koloidno srebro ne stvaraju imunitet. Citrofit i koloidno srebro djeluju na potpuno drugačiji način od klasičnih antibiotika. Oni uništavaju mikroorganizme iznutra, a ne izvana. Zbog toga, mikroorganizmi ne mogu razviti prema njima imunitet.
    *      Prirodni antibiotici uništavaju ne samo bakterije, nego i viruse, gljivice i parazite. Prije smo spomenuli, da klasični antibiotici pomažu samo kod bakterijskih infekcija. Među tim, mogućnosti prirodnih lijekova su puno veće. Na primjer, istraživanja su pokazala, da Citrofit pomaže kod oko 800 vrsta bakterija, mikroba i virusa i oko 100 vrsta gljivica.

Jel to neš slično? jel probao neko nešto od ovoga?
Evidentirano

-
-
-
spiridon
Upravni odbor

Spol: Ženski

« Odgovor #12 : Uto 29.09.2009 14:45:56 »

Mislim da sam ja nekad davno pila te Gelomyrtol zbog sinusa, naručivala sam ih izvana preko ljekarne koja je to radila, ne sjećam se cijene.
Znam samo da mi se podrigivalo na travuljage

biggrin5
Evidentirano
covjecja ribica
Moderator

Mjesto ronjenja: panonsko more:-)))

Spol: Ženski

Like: +35/-6
« Odgovor #13 : Uto 29.09.2009 18:14:25 »

LJEKARNA SNJEŽANA FREBEL ,01 48 16 788 ‎
   Dolac 9
 10000 Zagreb
 Hrvatska
Evidentirano

★ ...A, vidis neko to od gore vidi sve
Povlaci te konce, igra se
postavi na svoje mesto
Svako dobro, a zlo jos pre
Sve vide oci sudbine......★ 
siniša
freediver **
**

Mjesto ronjenja: Premantura, Ližnjan, Šišan

« Odgovor #14 : Uto 29.09.2009 19:45:27 »

za sinuse jala neti(progooglaj) je zakon mene spasilo od bušenja sinusa, kada bole sinusi na dubini 1-2m ronjenja onda je upala već poprilično jaka.
Evidentirano
Kyle
freediver ****

Mjesto ronjenja: Dubrovnik

Like: +2/-2
« Odgovor #15 : Sri 30.09.2009 11:04:36 »

To su neke slovenske tablete na prirodnoj bazi? Dosta skupe? Di ih nabavljaš?

Potsjećaju me na ove alternativne prirodne antibiotike sa stranice http://www.alternativa-za-vas.com/infekcije-uha.html
Jel to neš slično? jel probao neko nešto od ovoga?

nisu posebno skupe, oko 28-30 eura 100 komada.

to su kapsule sa biljnim eteričnim uljima, eukaliptusa, myrtola i nekih drugih.
piju se 3x po 2 kapsule na dan sa dosta vode, to je bitno da se pije dosta vode sa njima.
najbolje ujutro na prazan želudac i u periodima kad se ne jede, znači bolje da nisu sa hranom jer se bolje apsorbiraju.
potpuno prirodne.
meni ih je nabavio prijatelj iz njemačke, ali se mogu nabaviti i u BiH. u hr nema koliko ja znam.

ja sad kad malo zahladi, kad osjeti da se malo "čepim" popijem 2 ujutro prije ronjenja i to je to. ZAKON  Afro  Afro
Evidentirano
dimges
freediver *
*

« Odgovor #16 : Sri 30.09.2009 11:23:57 »

za sinuse jala neti(progooglaj) je zakon mene spasilo od bušenja sinusa, kada bole sinusi na dubini 1-2m ronjenja onda je upala već poprilično jaka.

..sinusi su vrlo sirok pojam, a svako ima razlicitu konstituciju ..  oni nisu uzrok nego poslijedica neceg drugog...ja ih imam kronicne, vec 35godina, a 20-ak godina imam i alergiju na sve trave, korov i  drvece; medjutim imam problem i s prehladom...svejedno ako je voda topla  ronjenje (tlak) mi uopce ne smeta; inace ronim samo s kapom od 70'h, ali ne zbog sinusa, vec zbog frakture temene kosti, kad sam imao 7g udarila me ljuljaska, pa zbog  velikog oziljka nemam dobru cirkulaciju, hladno mi je na glavi..
Evidentirano
blur
Administrator

« Odgovor #17 : Sri 30.09.2009 15:46:19 »

ja sad kad malo zahladi, kad osjeti da se malo "čepim" popijem 2 ujutro prije ronjenja i to je to. ZAKON  Afro  Afro

Samo 2 ujutro prije svakog ronjenja  cheers2 super onda, koliko često ronim mogle bi mi trajat sto godina  cheers2

Evidentirano

-
-
-
dimges
freediver *
*

« Odgovor #18 : Sri 09.12.2009 18:05:58 »

slucajno naisao na lijek Sudafed  http://www.sudafed.com/#adult/pe/nighttime-cold/caplets.. a onace zabranjen je nogometasima ?? , CSKA je prijetila suspenzija jer su ga 2 nogometasa uzimala prije tekme u Mancesteru, ali nista od toga, opravdali su da su nogometasi bili prehladjeni.... ima vise vrsta ovog lijeka, http://www.sudafed.com/#adult, a na webu imaju i fiziologiju sinusa..http://www.sudafed.com/#sinus..
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Submania forum | Powered by SMF 1.1.4. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!