Submania forum
Pet 25.07.2014 17:55:38 *
Dobrodošli, Gost. [ Registracija ] [ Slanje lozinke mailom ]
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 3 4 5 [6]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: kako loviti hobotnice  (Posjeta: 22119 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Lovre
Moderator

Mjesto ronjenja: Premuda

Spol: Muški

Like: +1/-1
« Odgovor #100 : Sub 07.02.2009 16:31:02 »

Molim vas da se suzdrzite od opisivanja ILEGALNIH metoda lova na hobotnicu. U ostalom to i  nema ama baš nikakve veze sa podvodnim ribolovom pa za takve teme nadjite neki drugi forum.

Ovo se odnosi na autore postova koji su maknuti, a siguran sam da će se uspijeti prepoznati.
Evidentirano

Beauty is in the eye of a BEERHOLDER !
Dragovoljac
freediver **
**

Mjesto ronjenja: Karlobag (Ribarica)

Like: +0/-0
« Odgovor #101 : Pon 02.03.2009 22:43:57 »

Mnogi pisu da je hobotnicu lagano uloviti i potpuno se slazem al ova ljepotica na cca 15m i opako dubokoj rupi bez adekvatne opreme na 8 stupnjeva mi je pruzila dosta otpora Tongue  evo fotke - vaga pokazala 4.5kg ociscena

Evidentirano
stipe
freediver ***

Mjesto ronjenja: Podvelebitski kanal

« Odgovor #102 : Uto 03.03.2009 11:16:38 »

Pozdrav Dragovoljac odkud si ti?
Evidentirano
ppm2006
freediver ****

« Odgovor #103 : Uto 03.03.2009 15:17:32 »

fiju, mene jedna od skoro 9 kg skoro udavila... a još naoružan bio...
Evidentirano

http://hr.dinaris.org/Hr:Blog/Terenski_blog
dark angel
freediver ****

« Odgovor #104 : Uto 03.03.2009 16:58:44 »

fiju, mene jedna od skoro 9 kg skoro udavila... a još naoružan bio...
lol šefe  cheers2
Evidentirano
mad al
freediver *
*

Mjesto ronjenja: Unknown

Profil WWW
« Odgovor #105 : Pet 13.03.2009 08:54:38 »

Najbolje rukom ako je moguće (i ne previše stiskati), a ako je u rupi onda s kukom.

zaboravih dodati... ako bježe i ušle su u procijep, ti nemaš kuku, a tvrdoglav si i odlučan da im zapapriš,...zaboravi lov puškom... ostat ćeš bez sulice, a možda i više (tu sam školu naučio i da nije bilo Enze ostao bih vrlo vjerojatno i bez puške)
« Zadnja izmjena: Pet 13.03.2009 09:05:53 mad al » Evidentirano

Beware of a silent dog and still water.
dean ri
freediver *
*

Mjesto ronjenja: kvarner

« Odgovor #106 : Sub 14.03.2009 00:32:25 »

kukom,ostima,rukom...sve zavisi od terena!Istina je,sto je veca lakse ide van.Jedina opasnost je da ju cupas iz duboke rupe,kao,evo sad ce,pocnu kontrakcije a do gore 20 metara... nono
Evidentirano
hoba
freediver *
*

Mjesto ronjenja: Šolta

Like: +1/-0
« Odgovor #107 : Uto 14.07.2009 11:20:53 »

kukom,ostima,rukom...sve zavisi od terena!Istina je,sto je veca lakse ide van.Jedina opasnost je da ju cupas iz duboke rupe,kao,evo sad ce,pocnu kontrakcije a do gore 20 metara... nono
na 20 metara to je već pristojan komad, vjerojatno 3+
Evidentirano
fishmaster
freediver ****

Mjesto ronjenja: lastovo

« Odgovor #108 : Uto 14.07.2009 11:28:08 »

Meni je prijatelj ima zrakaču cressi 50 i strijelu s navojem i harpun gore i nije mu se dalo minjat harpun i loše je pogodija hobu i osta je bez harpuna.Večinom kad gađam hobotnicu harpunom dađam u glavu tj. puzdro i ako je dobro pogođena nastaje trenutna smrt.
Evidentirano

šta će mi potpis.....
Hrvan
freediver početnik

Mjesto ronjenja: srednji Jadran

Profil WWW
« Odgovor #109 : Sri 15.07.2009 15:52:25 »

Ja sam primijetio da ih je najlakše loviti rano ujutro, dok se vraćaju iz lova ili se od istog odmaraju.
Tada ih se može naći ispred rupe.
Evidentirano
cudina5
freediver *
*

Mjesto ronjenja: zadar

« Odgovor #110 : Ned 13.09.2009 00:56:22 »

poznato je kako su one inteligentne životinje.meni se desilo da bi ih znao zimi vatat kad nisu lezale na jajima,gurnem ruku urupu ona se uhvati i treba mi napora i napora da se isčupam na površinu ali ovo proljeće kad je ležala na jajima u nekoj kao spiljici ja sam ronio na nekih 10 metara dubine i vidim je i  probam se zafrkavat s njom.gurnem ruku na nju ona me uhvati i ne pušta,što dublje guram ruku više hvata,dok povlaćim ruku ona mene pušta. a imalaje oko 4 kila.štiti  jaja.nevjerovatno
Evidentirano
Triklop
freediver ***

Mjesto ronjenja: Zagreb

« Odgovor #111 : Ned 13.09.2009 09:59:09 »

Ja obično uzmem 50-tku s ostima i gađam je malo iza očiju-ili kroz oči ali da se na zabijaju osti u dubinu već da je probije po tom gornjem dijelu gdje ima nervni centar pa joj istog tena posive krakovi i opusti se tako da nemam problema sa vađenjem-naravno nemam uvijek priliku za takav šut pa se u tom slučaju mučim
Evidentirano
pika
freediver **
**

Mjesto ronjenja: senj i okolica

Profil WWW
« Odgovor #112 : Ned 13.09.2009 10:26:19 »

Hobe se najbolje love ujutro ili navecer kada krecu u lov i moguce ih je naci ispred rupa.Tad su vrlo jednostavna meta sa puskom,ali ja bi Vam preporucio da ne pucate po njima,istupit cete osti.Najlakse vam ih je hvatati rukama,pogotovo ako imate odijelo i rukavice.Kad ga uhvatite,okrenete mu "kapu"naopako,izvadite zub i to je to.Po danu se odmaraju u rupama,i dobro i iskusno oko ce ih uociti.Kad vide siluetu ronioca na povrsini napravit ce jedva vidljiv pokret(malo se uvuci u rupu,promijeniti boju...)i to ce ih odati.Iz rup ih je najlakse cupati ostima ili kukom (negdje sam cuo da je kuka zabranjena,ne znam da li to odgovara istini)
Evidentirano

Buy it now ! (or regret it later)
http://www.apartmani-bionda.com
Don čovik od mora
instruktor **
**

Mjesto ronjenja: Rijeka,Krk i okolica

Like: +11/-2
« Odgovor #113 : Ned 13.09.2009 22:25:52 »

Kao šta je triklop naveo najbolje po meni rješenje  Afro iako one veće neće ni sa ostima u glavi se dat,poznato mi je ovog ljeta situacija hoba 3+ kg ja i frend se pol sata sa njom zezamo,dobila je osti posred očiju još jedan harpun  u oči i moj sa 90 sa 2*16 i nije se dala a onaj drugi harpun je savila tako da frend ostao bez harbuna. Također znam ih gađat sa 90 kad nemam male kroz onu vreću,glavu ali nekad mi se dogodi da si hoba sama otrgne glavu i krepa !  biggrin5 lol
Evidentirano
Ubodnik
freediver ****

Mjesto ronjenja: Primošten,Žirje,Šolta

Like: +8/-0
« Odgovor #114 : Ned 13.09.2009 23:13:16 »

Sama sebi otrgne glavu i krepa? cool2 frown2 nono Za takvo nešto još nikad nisan čuja u svojih 48 godina otkako sam na moru i dobrih 40 kako san okolo na ribama. Istina je nešto drugačija,a i meni se to dogodilo par puta. Kad iman hobotnicu na tunji,parangalu,samici, ili mamilu,kad lovin iz broda,znalo mi se dogodit da mi se zalipi za brod prije nego je stignem bacit unutra. Tako san je par puti uvatija za muju (glava),i nije se dala odlipit nego bi mi muja ostala u ruci otkinuta a kraci bi pali na dno. Kasnije sam to rješava tako da bi je odma zadija ganjačem i veza ga konopom tako kad se mola od broda i pođe prema dnu,ostaje zadivena i samo je dignen u brod. Jedino tako ona otkine sebi glavu,ali to u stvari ne otkine ona sama nego oni ko je pokuša tako iščupat. Nemojte to niti pokušavat jer kad se zalipi za tvrdu podlogu...jedino je ovako moš spasit.
Evidentirano

Nemam twitter ni facebook pa idem okolo sa megafonom i objavljujem sta radim i sta mi se desava preko dana. Za sad imam troje koji me prate, ali mislim da su dvojica policajci.
Maitai
freediver početnik

Mjesto ronjenja: Otok Hvar

Profil WWW
« Odgovor #115 : Pon 14.09.2009 10:05:36 »

Ja na hobotnicu lovin ostima ali ne pucan u nju nego se približin i naboden je u muju (kapu). posli joj samo triba okrenit muju naopako (ka majicu) i počupat organe i gotova je. samo šta bi s njon, meni je dosta 3-4 puta godišnje pojist hobu, sve priko toga mi je previše.
Evidentirano
brancin@dario
freediver **
**

Mjesto ronjenja: Kvarner i Sjeverna Dalmacija

« Odgovor #116 : Pon 14.09.2009 10:26:32 »

Obratite pažnju da je prilikom lova hobe, a i bilo čega drugoga zabranjena uporaba kuke tj. ne samo da je zabranjena uporaba nego je kažnjivo i njeno posjedovanje na plovilu ili bovi!
Frenda iz Ri su kontrolirali na moru tj. na plovilu. Nije imao nikakvih ulova kod sebe, a na "naivno" pitanje inspektorice imaš li kuku za hobe, je ponosno izvadio kuku i pokazao. Inspektorica mu je napisala prekršajnu prijavu i oduzela kuku.
Prije par dana je bio kod suca za prekršaje koji ga je jedva oslobodio od novčane kazne iz jednog jedinog razloga jer nije imao nikakvog ulova, da je imao samo jednu hobu na brodu kazna bi mu bila između 5.000 i 10.000 kn.
Čak mu je sudac rekao da je pred zakonom on sa kukom isti kao i onaj sa minom - tj. oba love nedozvoljenim alatima ???

Zato ne koristite kuke ili ih barem sakrijte ili bacite u more kada vas kontroliraju 

seeya
Evidentirano

brancin@dario

Rogi ribaru
ppm2006
freediver ****

« Odgovor #117 : Pon 14.09.2009 11:35:39 »

dario, vjerujem tvojim riječima, iako cijela situacija nema veze s mozgom...

npr, na barci UVIJEK imam kuku, jer nikad ne znam što će naletjeti na panulu i parangal... pa i kad idem u podvodni, kuka je na barci... s kukom ne ronim jer ne idem ciljano na hobe

a vađenje kirnje bez kuke?
netko krivo tumči zakon, siguran sam
Evidentirano

http://hr.dinaris.org/Hr:Blog/Terenski_blog
brancin@dario
freediver **
**

Mjesto ronjenja: Kvarner i Sjeverna Dalmacija

« Odgovor #118 : Pon 14.09.2009 12:23:41 »

dario, vjerujem tvojim riječima, iako cijela situacija nema veze s mozgom...

npr, na barci UVIJEK imam kuku, jer nikad ne znam što će naletjeti na panulu i parangal... pa i kad idem u podvodni, kuka je na barci... s kukom ne ronim jer ne idem ciljano na hobe

a vađenje kirnje bez kuke?
netko krivo tumči zakon, siguran sam

Naravno da nema veze sa mozgom,
ali sva caka je u tome da po zakonu ono što nije navedeno kao dozvoljeno je zabranjeno. Čovjek se probao izvući da mu to služi kao ganač za izvući ribe, ali je zakonski i on zabranjen.
Te idiotarije idu toliko daleko da sada ljudima pišu kazne od 500kn jer koriste srcolike vrše jer iste zakonski nisu dozvoljene.
Nitko tu ništa ne tumači krivo - nego je krivo napisan, a sada su ga kretenski inspektori počeli provoditi kao tajvoga  incazzato incazzato  cryin cryin

cheers2
Evidentirano

brancin@dario

Rogi ribaru
 Str: 1 ... 3 4 5 [6]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Submania forum | Powered by SMF 1.1.4. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!