Submania forum
Sri 18.10.2017 00:13:06 *
Dobrodošli, Gost. [ Registracija ] [ Slanje lozinke mailom ]
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 2 [3]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Čišćenje sinusa  (Posjeta: 68819 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
tomiab
instruktor *
*

Mjesto ronjenja: nedam pozicije

Spol: Muški

Like: +7/-0
« Odgovor #40 : Uto 15.01.2008 14:57:54 »

Hvala mladjo,
to je otprilike sto sam i ja mislio. Upravo radim na dogovaranju pregleda kod jednog vrhusnkog dr.-a. Bez veza nema nista incazzato
Mislim da mi je jedan od uzroka titinusa sto mi pri izronu ostane zraka u eust. cijevi. nekad nece izaci cijeli dan, a kad prdne skoro se onesvjestim. ovo mi se zna desit i pri ronjenju - uzasan osjecaj.

Evidentirano

Chuck Norris does not sleep. He waits.
Chuck Norris je pussy - Mile pl. Istarski;)
Lovre
Moderator

Mjesto ronjenja: Premuda

Like: +1/-1
« Odgovor #41 : Uto 15.01.2008 19:13:50 »

Krcku Junioru smo kupili inhalator prije god dana,
i sad sam se sjetio da ga malo isprobam, i 2puta dnevno inhaliram sa nosnim nastavkom,
samo sa fizioloskom otopinom....

Za sada primjecujem malo pomake na bolje,
kad odem kod otorinca i pulmologa, pitat cu dal ima kakav pripravak za dodat,
a do tada pucam se sa fizioloskom, pa da vidimo  cool2
Fizioloskom mozes cistiti nos, dakle mozes je usmrkavati. A u inhalator mozes skuhati kamilice i eventualno staviti neke kapi u kamilicu(kakve dobijes sa inhaltorom u ljekarni) pa se time inhalirati. Ja sam prije znao dobiti svako ljeto upalu sinusa i to sam uvijek radio jer su mi tako doktori preporucili. Sad vec par godina, nista - hvala Bogu.
Evidentirano

Beauty is in the eye of a BEERHOLDER !
Krcko
freediver ****

Mjesto ronjenja: Zagabrie

Like: +0/-0
Profil WWW
« Odgovor #42 : Uto 15.01.2008 19:22:53 »

Lovre,
radi se o el.inhalatoru, ovakvo nesto (nisam nasao tocan model)
http://www.tegobe.com/samolijecenje/proizvodjaci/omron.html

Evidentirano

Chuck Norris drži sve rekorde u Guinness-ovoj knjizi, a  upisani su oni koji su se najviše približili njegovim rezultatima
Lovre
Moderator

Mjesto ronjenja: Premuda

Like: +1/-1
« Odgovor #43 : Uto 15.01.2008 19:29:57 »

Lovre,
radi se o el.inhalatoru, ovakvo nesto (nisam nasao tocan model)
http://www.tegobe.com/samolijecenje/proizvodjaci/omron.html

Ja sam imao najbolju namjeru ...
Evidentirano

Beauty is in the eye of a BEERHOLDER !
Kyle
freediver ****

Mjesto ronjenja: Dubrovnik

Like: +2/-2
« Odgovor #44 : Uto 15.01.2008 20:24:13 »

za Šivotu1,

jel treba skratit vrh od šprice jer je malo uzak a nos širi, ili je frkneš ovakvu kakvu je što dublje u moždane...?
Evidentirano
Zivota
freediver *
*

Mjesto ronjenja: kauc u dnevnom boravku

« Odgovor #45 : Pon 21.01.2008 20:06:19 »

od viska glava ne boli, samo si ti sisni sta dublje...nece te puno bolit.. gay fight gay biggrin5

Ja nisam kratija nista..
Evidentirano

Grad bez rive, klub bez tradicije, navijači bez muda...fiume merda!
kekoos
Urednik

Mjesto ronjenja: Krivi put

Like: +16/-2
Profil WWW
« Odgovor #46 : Cet 24.01.2008 03:48:17 »

Jbte led, gledan sad OPRAH Show (znam, ne tribate nista govorit), ono, nemogu zaspat, a dosadilo mi ucit...
I lik, neki doktor "Oz" je tako jebeno dobro objasnio sve probleme vezane za sinuse, ima je i simulaciju i sve...A objasnjava je kako se i ciste sinusi...
 Azn Azn

Will Dormer                                                 
Evidentirano

Quid latine dictum est altum viditur! ili u prijevodu: sve sto je receno na latinski pametno zvuci.
tomiab
instruktor *
*

Mjesto ronjenja: nedam pozicije

Like: +7/-0
« Odgovor #47 : Cet 24.01.2008 07:47:06 »

Jbte led, gledan sad OPRAH Show (znam, ne tribate nista govorit), ono, nemogu zaspat, a dosadilo mi ucit...
I lik, neki doktor "Oz" je tako jebeno dobro objasnio sve probleme vezane za sinuse, ima je i simulaciju i sve...A objasnjava je kako se i ciste sinusi...

ajde budi faca pa isprobaj nesto sto si cuo na Opri. biggrin5
placam pivo, ako budes u stanju drzat bocu Azn
Evidentirano

Chuck Norris does not sleep. He waits.
Chuck Norris je pussy - Mile pl. Istarski;)
Krcko
freediver ****

Mjesto ronjenja: Zagabrie

Profil WWW
« Odgovor #48 : Cet 24.01.2008 09:12:49 »

To na Opri je vec jednom bilo,
vice zena...dodji vidjet sta trebas napravit....
Pogledao...okrenuo se.... i dalje svojim poslom.

To je odlicna metoda za ispiranje sinusa, ali je dosta nelagodna...
a sa druge strane je puno ugodnija od stemanja i sl....

Mozda se prisilim probati
Evidentirano

Chuck Norris drži sve rekorde u Guinness-ovoj knjizi, a  upisani su oni koji su se najviše približili njegovim rezultatima
Syvaan
freediver početnik

Mjesto ronjenja: Ražanac

« Odgovor #49 : Cet 14.05.2009 01:22:58 »

Osobno sam prije par godina imao velikih problema sa sluznicom.....Svako ljeto po dvije upale usiju na koje bi se nadovezale gljivice od odijela za ronjenje i sl....stravicne more koje su me u tom periodu potpuno makle od mora.. Posto vise nisam znao sto cu, srecuci se sa raznim otorincima koji o problemima ronioca nisu pojma imali, na savjet sam se pojavio u ordinaciji poznatog Splitskog cervikofacijalnog kirurga i otorinolaringologa...Tip me u pola sata rijesija visegodisnjih zabluda, da mi dijagnozu i terapiju toliko tocnu da vise NIKAD nsam dobija upalu usiju..Ukratko, napravija mi je endoskopiju nosa, i reka: teski alergijski rinitis sa zadebljanom i ostecenom sluznicom od bjesomucnog trpanja kapi, uz to i posljedicna akutna upala sinusa i potpuni otok eustahijeve trube(bubnjic bez refleksa obostrano)....... Zbog svega toga, naravno patile su moje usi, inace potpuno zdrave, i bubnjic koji bi iziritiran nasilnim izjednacavanjem tlaka brzo pokupija upalu ili blazi oblik barotraume...

Da ne duljim, da mi je neke kapi za smanjenje otoka, prepisa Claritin tablete i Tafen za alergiju, te jednu posebnu otopinu za ispiranje sinusa...Ukratko,  nakon toga moji problemi u PR su POTPUNO nestali, a i proljetne alergije su dosle na 20% prijasnjeg inteziteta....sad sam, osim mozda kutije Claritina pocetkom proljeca zbog peludne groznice, potpuno bez medikamenata...

Najbitnije i ono sta tebe zanima: otopina za ispiranje...ovo sta je lignja stavija je slicno, ali puno losije.

Dakle:

Prvo treba prokuhati tocno jednu litru obicne vode, kad provre odmah je maknuti s ploce...u vodu zatim staviti 1 cajnu zlicu sode bikarbone i 2 cajne zlice krupne morske soli (ona od solane pag bit ce sasvim prikladna)....dobro zamijesati dok se sol u potpunosti ne otopi...Ovo je prava sterilna imitacija morske vode!!! Puno bolje od kupovnih sprejeva, koji sadrze razne konzervanse zbog trajnosti..

Sad dolazi zanimljivi dio. U ljekarni nabavi spricu najvecih dimenzija i slobodno reci za sto ti sluzi....spricu( bez igle naravno!!!!) napunis mlakom otopinom, nagnes se nad lavandin ili kadu,glavu spustis sto vise ka tijelu, otvoris usta i u  jednu nosnicu svom snagom ustrcas otopinu iz sprice....
Mozda zvuci smijesno, ali postupak nije nimalo ugodan, posto pod tlakom otopina ulazi tocno u sinuse i izlazi ti kroz otvorena usta.......pece ko sam djavo, a oci ti zasuze...o kihanju da i ne govorim,a zna se javit i bol u sinusima...Ovo ponovit za svaku nosnicu posebno, moze i vise puta uzastopce, ali ne vise od dva puta dnevno....

Nakon prvih par puta nisam vidija promjenu, a onda se odcepilo.....gnjoj,sukrvica,zelenka,kafenka, curilo je danima kad je cep puka...a od svog tog sranja koje se slijevalo niz moje grlo dobija sam upalu istog, onda ti je jasno koliko bakterija i klica je bilo zacahureno gore!!!

Probaj, zvuci komplicirano ,ali kad udjes u semu, najduze traje samo prokuhavanje vode, sve ostalo traje ne vise od 5min....
Potrudi se probat prije tih tableturina i raznih kapi...mene je spasilo....Kanali su mi vec godinama tako cisti da tlak izjednacavam gotovo automatski, bez puhanja u nos, gutanja...vec samo sa blagim pomicanjem nepca...

Preporucujem  svima koji imaju problem sa sinusima, ovo je tzv. neinvazivna metoda, lako ce te ako ne uspije na tablete i buzanje kostiju i sirenje rupa gay fight

Ovdje naravno ne spada nemili i njegovi sinusi, njemu preporucujem pikamer smash willy_nilly

JEl to on sto u ljekarnama zovu fiziološka otopina?
Nije mis kroz jasno kako triba držati glavu, okomito ili vodoravno?
Evidentirano
jungleman
freediver ***

Mjesto ronjenja: Krk/Murter/Krk

Like: +1/-0
« Odgovor #50 : Uto 19.05.2009 09:16:49 »

za Šivotu1,

jel treba skratit vrh od šprice jer je malo uzak a nos širi, ili je frkneš ovakvu kakvu je što dublje u moždane...?

Kyle, jesi li nakraju isprobao tehniku sa špricom?

Nedavno sam ronio (1 maj)!
Prva dva dana je sve bilo ok, a treći, kad sam došao do 5 m, ko da mi je netko zabio čavao u sinus  Baseball bat Baseball bat, stvarno dugo neproživljena bol!
K tome sam sad natego i prehladu, pa eto tražim neki način da se odštopam, da ne bi bilo opet na 5 m  Baseball bat Baseball batAngel_anim
Evidentirano

... ne znam bi li piškio, ili kakio ...
glamac
freediver **
**

« Odgovor #51 : Uto 19.05.2009 13:14:40 »

nasonex-sprej,jel netko koristio,meni ga je danas da doktor.

Inače baš i nemam opakih problema sa sinusima ali zadnjih 10-tak dana me bole,
nemam temperaturu,dišem normalno,
nije mi začepljen nos,osim ujutro kad imam malo gnojnog sekreta i krvi.
Vjerojatno nije baš pametno ali bio san 3-4 puta u moru u međuvremenu?
Evidentirano
Kyle
freediver ****

« Odgovor #52 : Pet 22.05.2009 10:04:57 »

Kyle, jesi li nakraju isprobao tehniku sa špricom?

Nedavno sam ronio (1 maj)!
Prva dva dana je sve bilo ok, a treći, kad sam došao do 5 m, ko da mi je netko zabio čavao u sinus  Baseball bat Baseball bat, stvarno dugo neproživljena bol!
K tome sam sad natego i prehladu, pa eto tražim neki način da se odštopam, da ne bi bilo opet na 5 m  Baseball bat Baseball batAngel_anim

Stari, probao sam sve i svašta.
Jedino što mi je pomoglo su Gelomyrtol forte kapsule.
to je za ako su ti sinusi začepljeni, što je tebi po simptomima isto kao i meni.
Nema ih u HR. ima u BiH, ili u njemačkoj.
Dodju oko 20-25 eura pakiranje od 100 komada.
Naravno uz njih full pomaže ronjenje bez maske, da se sinusi pune morem i neizbježno roktanje i hrakanje čime to izbacivaš.
 cheers2
Evidentirano
Kyle
freediver ****

« Odgovor #53 : Pet 22.05.2009 10:07:06 »

nasonex-sprej,jel netko koristio,meni ga je danas da doktor.

Inače baš i nemam opakih problema sa sinusima ali zadnjih 10-tak dana me bole,
nemam temperaturu,dišem normalno,
nije mi začepljen nos,osim ujutro kad imam malo gnojnog sekreta i krvi.
Vjerojatno nije baš pametno ali bio san 3-4 puta u moru u međuvremenu?

Ne idi takav u more. sjebat češ se. strpi se malo dok ti ne prođe.
Puno čaja s limunom, i nemoj puhat nos u maramicu jako da ti ne prebaci iz nosa na uši taj gnoj, onda češ tek najebat.
 cheers2
Evidentirano
TamerFuchs
freediver početnik

Mjesto ronjenja: Istra

« Odgovor #54 : Pon 03.04.2017 17:34:11 »

Meni odlično odgovara staviti malo slane vode u masku, povući u nos i onda ju pritisnuti na lice da stvori podtlak (za to super dobro dođu maske s velikim volumenom), nakon toga intenzivno ispuhivanje. Znam debilno izgleda ovako sjediti ispred kompa ili telke, ali sat vremena dnevno i za par dana sam čist. Obično to radim navečer jer inače ljudi čudno gledaju kad uđem u tramvaj s crtama od maske Cheesy
Evidentirano

Rođen u pravo vrijeme na krivom mjestu
 Str: 1 2 [3]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Submania forum | Powered by SMF 1.1.4. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!