Submania forum
Cet 02.10.2014 18:29:01 *
Dobrodošli, Gost. [ Registracija ] [ Slanje lozinke mailom ]
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Čišćenje sinusa  (Posjeta: 47989 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
mladjo
freediver ***

Mjesto ronjenja: Istra, Kvarner

Spol: Muški

Like: +0/-0
« Odgovor #20 : Pon 07.01.2008 15:32:16 »

Cuj,

ovako u dvije recenice sto si napiso; viroza pa antibiotik, pa sad ne mozes bas disat.......
opcenito: sinus ti je rupa u kosti i kako je Bugs odgovorila imas ih nekoliko: max, front, sfenoidalni i etmoidne celule..... Svi sinusi ti komuniciraju negdje sa nosnom supljinom. Svaka upala koja pogodi nosnu sluznicu ili se iz grla prosiri gore u nos zahvatit ce i sluznicu sinusa koja ce zadebljati i oni otvori o kojima je bilo gore rijeci ce se suziti i ono sto je u sinusu ce tesko van. Većina je upala sinusa virusnog podrijetla i ako je drenaza iz sinusa dobra to ce biti samoogranicavajuca bolest i sve ce se nakon nekoliko vremena smiriti. Medjutim ako se nakalemi kakva bakterija onda imas zuti sekret (gnoj) iz nosa i trebas piti antibiotike. Ako sluznica toliko zadeblja da taj gnoj ne moze van on se nakuplja i glava ti pocne nabijat strasno.....
Operil ti radi tako da stišće krvne žile (vazokonstriktor) i time smanji oteklinu sluznice i prodišeš - nezgodno je to što ti se nakon nekog vremena desi obrnuta reakcija, a to je da ta sluznica prestane reagirati na njega (zato se ne preporuca vise od nekoliko dana). Zato se Operil i slične stvari koriste kratko vrijeme, a nakon preboljele upale sinusa preporuča se 3-4 tjedna u nos špricati lokalni kortikosteroid (npr Tafen, Flixonase...). Njegovo djelovanje ti nastupa tek nakon oko 2-3 tjedna.
Da ti dodam još: sinusi ti često rade problema ako postoji neki od sljedećih faktora: alergija, devijacija nosne pregrade, polipi u sinusima, uski kanali za drenažu...
O čišćenju i što sve sa sinusima: bilo bi dobro napraviti jednu RDG snimku sinusa da se vidi kako izgledaju, da li imaju sadržaja, kakav polip unutra itd.... Ono pto su gore napisali da im je probijana kost - to ti je punkcija sinusa; otvoriš jednu rupu kroz kost i tu uguraš cjevčicu koju držiš nekoliko dana - kroz tu cjevčicu se u sinus pušta fiziološka otopina zagrijana, sa velikom špricom i pod tlakom, da bi na prirodan otvor (koji i sad imaš - vidi gore - drenaža) izašao sadržaj sinusa koji ti smeta.
Gore je neko spomenuo i endoskopsku kirurgiju sinusa - to ti je ko gastroskopija kad sa cijevi ulaziš u želudac i imaš na vrhu cijevi kamericu, lampu i razne alatke.... isto se dešava i kod endoskopije sinusa, uđeš unutra i tražiš li tržiš, i čistiš li čistiš. Zahvat dobar, oporavak kratak. Posljednji krik tehnike.
Na kraju - postoji i operacija sinusa, ali o tome jednom drugom prilikom....
Ako sam ti uspio pribliziti stvari zadovoljan sam, a ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.
P.S. Operil stavi pred spavanje, a nabavi Tafen nasal spray i špricaj ga ujutro i navečer u nos 2-3 tjedna. Konzultiraj se sa svojim obiteljskim liječnikom.
Evidentirano

mladjo
Bugs
freediver početnik

Spol: Ženski

Like: +2/-0
« Odgovor #21 : Pon 07.01.2008 16:54:09 »

prije tafena se *obavezno* dogovori s doktorom, to spada ako se ne varam u koritkosteroide koji se nebi smjeli dugo i nez kontrole uzimati. osim toga, doktor ti mozda da receot pa ne platis   Afro
Evidentirano
Kyle
freediver ****

Mjesto ronjenja: Dubrovnik

Like: +2/-2
« Odgovor #22 : Sri 09.01.2008 11:39:30 »

Zahvaljujem na trudu i savjetima  Afro   cheers2  yesnod
Evidentirano
Zivota
freediver *
*

Mjesto ronjenja: kauc u dnevnom boravku

« Odgovor #23 : Pet 11.01.2008 02:02:17 »

Osobno sam prije par godina imao velikih problema sa sluznicom.....Svako ljeto po dvije upale usiju na koje bi se nadovezale gljivice od odijela za ronjenje i sl....stravicne more koje su me u tom periodu potpuno makle od mora.. Posto vise nisam znao sto cu, srecuci se sa raznim otorincima koji o problemima ronioca nisu pojma imali, na savjet sam se pojavio u ordinaciji poznatog Splitskog cervikofacijalnog kirurga i otorinolaringologa...Tip me u pola sata rijesija visegodisnjih zabluda, da mi dijagnozu i terapiju toliko tocnu da vise NIKAD nsam dobija upalu usiju..Ukratko, napravija mi je endoskopiju nosa, i reka: teski alergijski rinitis sa zadebljanom i ostecenom sluznicom od bjesomucnog trpanja kapi, uz to i posljedicna akutna upala sinusa i potpuni otok eustahijeve trube(bubnjic bez refleksa obostrano)....... Zbog svega toga, naravno patile su moje usi, inace potpuno zdrave, i bubnjic koji bi iziritiran nasilnim izjednacavanjem tlaka brzo pokupija upalu ili blazi oblik barotraume...

Da ne duljim, da mi je neke kapi za smanjenje otoka, prepisa Claritin tablete i Tafen za alergiju, te jednu posebnu otopinu za ispiranje sinusa...Ukratko,  nakon toga moji problemi u PR su POTPUNO nestali, a i proljetne alergije su dosle na 20% prijasnjeg inteziteta....sad sam, osim mozda kutije Claritina pocetkom proljeca zbog peludne groznice, potpuno bez medikamenata...

Najbitnije i ono sta tebe zanima: otopina za ispiranje...ovo sta je lignja stavija je slicno, ali puno losije.

Dakle:

Prvo treba prokuhati tocno jednu litru obicne vode, kad provre odmah je maknuti s ploce...u vodu zatim staviti 1 cajnu zlicu sode bikarbone i 2 cajne zlice krupne morske soli (ona od solane pag bit ce sasvim prikladna)....dobro zamijesati dok se sol u potpunosti ne otopi...Ovo je prava sterilna imitacija morske vode!!! Puno bolje od kupovnih sprejeva, koji sadrze razne konzervanse zbog trajnosti..

Sad dolazi zanimljivi dio. U ljekarni nabavi spricu najvecih dimenzija i slobodno reci za sto ti sluzi....spricu( bez igle naravno!!!!) napunis mlakom otopinom, nagnes se nad lavandin ili kadu,glavu spustis sto vise ka tijelu, otvoris usta i u  jednu nosnicu svom snagom ustrcas otopinu iz sprice....
Mozda zvuci smijesno, ali postupak nije nimalo ugodan, posto pod tlakom otopina ulazi tocno u sinuse i izlazi ti kroz otvorena usta.......pece ko sam djavo, a oci ti zasuze...o kihanju da i ne govorim,a zna se javit i bol u sinusima...Ovo ponovit za svaku nosnicu posebno, moze i vise puta uzastopce, ali ne vise od dva puta dnevno....

Nakon prvih par puta nisam vidija promjenu, a onda se odcepilo.....gnjoj,sukrvica,zelenka,kafenka, curilo je danima kad je cep puka...a od svog tog sranja koje se slijevalo niz moje grlo dobija sam upalu istog, onda ti je jasno koliko bakterija i klica je bilo zacahureno gore!!!

Probaj, zvuci komplicirano ,ali kad udjes u semu, najduze traje samo prokuhavanje vode, sve ostalo traje ne vise od 5min....
Potrudi se probat prije tih tableturina i raznih kapi...mene je spasilo....Kanali su mi vec godinama tako cisti da tlak izjednacavam gotovo automatski, bez puhanja u nos, gutanja...vec samo sa blagim pomicanjem nepca...

Preporucujem  svima koji imaju problem sa sinusima, ovo je tzv. neinvazivna metoda, lako ce te ako ne uspije na tablete i buzanje kostiju i sirenje rupa gay fight

Ovdje naravno ne spada nemili i njegovi sinusi, njemu preporucujem pikamer smash willy_nilly
Evidentirano

Grad bez rive, klub bez tradicije, navijači bez muda...fiume merda!
kekoos
Urednik

Mjesto ronjenja: Krivi put

Like: +16/-2
Profil WWW
« Odgovor #24 : Pet 11.01.2008 03:07:31 »

Je li iko proba sa prskavcom.
To je navodno nekakav čičak, sličan krastavcu samo dosta manji, koji ispusta neki sok, koji je otorvan ko svi đavli i kad se ukapi u nosnicu tako pročisti sinuse kao da ništa nikad u njima nije bilo. Samo da je valjda preporučljivo ostavit dva dana ne izlaženja nigdje vani za to, jer se sluznica nadraži, pa nije preporučljivo izlagat je moru ili vjetru, da ne dođe do upale. Ljudi su pričali o pola deca materijala iz svake sluznice. svakakvih boja, dezena i mirisa...

Mislim da mi je Jozo koji radi u Alana u ducanu o tome govorio, pa njega pitajte....
Evidentirano

Quid latine dictum est altum viditur! ili u prijevodu: sve sto je receno na latinski pametno zvuci.
tomiab
instruktor *
*

Mjesto ronjenja: nedam pozicije

Like: +7/-0
« Odgovor #25 : Sub 12.01.2008 10:22:21 »

I ja sam cuo za taj gadni "krastavac". ipak bih ga koristio kao zadnje sredstvo. to je opaka gadarija, prijatelj mi je skoro ostao bez oka od toga, a meni je jednom doslo na otvorenu ranu. takve boli nikome ne bih zazelio, zamisli to stavit u nos. cryin

ja sam pokusao sa prokuhanom vodom i solju u nekoj bocici kao sto je gore preporuceno. voda mi je gotovo odmah probila na nosnicu i bila potpuno cista. nije mi bas pomoglo jer sam i dalje osjecao zacepljenje u sinusima. cini mi se da nije ni prodrlo do "gore" nego pronaslo neko zaobilaznicu i izaslo na drugu nosnicu.

ono sto mene muci je blokada desnog uha nakon par sati ronjenja. nakon pauze moram dosta nasilno kompenzirati. nekad nece nikako, a ponekad bez problema. kad sam vise dana na moru onda su mi problemi manji. skuzio sam da imam sum u uhu i osjecaj da je uho nekako puno(kao da je puno vode), to me je.. vec par mjeseci. doktorica kaze da je titinus, jos nisam imao vremena otici specijalisti. imate kakav savjet?

Evidentirano

Chuck Norris does not sleep. He waits.
Chuck Norris je pussy - Mile pl. Istarski;)
tolky
instruktor *
*

Mjesto ronjenja: Nenin kamen

Like: +10/-0
« Odgovor #26 : Sub 12.01.2008 11:32:21 »

To je navodno nekakav čičak, sličan krastavcu samo dosta manji, koji ispusta neki sok, koji je otorvan ko svi đavli i kad se ukapi u nosnicu tako pročisti sinuse kao da ništa nikad u njima nije bilo. Samo da je valjda preporučljivo ostavit dva dana ne izlaženja nigdje vani za to, jer se sluznica nadraži, pa nije preporučljivo izlagat je moru ili vjetru, da ne dođe do upale. Ljudi su pričali o pola deca materijala iz svake sluznice. svakakvih boja, dezena i mirisa...

pitaj nemiloga - on ih je par ugura , u nos naravno  gay fight
Evidentirano

Why it is called tourist season, when you can’t shoot them?
Kyle
freediver ****

Mjesto ronjenja: Dubrovnik

Like: +2/-2
« Odgovor #27 : Sub 12.01.2008 13:00:06 »

Šivota1 stvarno si se potrudio, svaka ti dala.
Evo mene taman neka viroza uhitila začepljen sam ko ... ko nesto full začepljeno !!?!??!! rolleyes5
A sad trk po ŠPRICU....
p.s. kapi vise pa i nedjeluju skoro.... uzas!
Evidentirano
nemilosrdni
instruktor *
*

Mjesto ronjenja: Gradska kanalizacija-Split

Like: +27/-1
« Odgovor #28 : Sub 12.01.2008 14:43:16 »

Mislim da mi je Jozo koji radi u Alana u ducanu o tome govorio, pa njega pitajte....

To je bunika ili čićak.(kako tko voli)
Stvar je u tome da je on dobar kod čišćenja sekreta iz sinusnih šupljina ali isto tako i opasan.
To što se iz njega ocjedi je zapravo neka vrsta kiseline i ja sam to stavio 3 puta i NIKAD VIŠE!!!
Ta 3 puta me toliko izjebalo da to sebi više neću raditi, već ću otići doktoru i napraviti sve moguće pretrage i rješiti problem odakle dolazi.
Svaki puta kada bi to koristio, slinio bi po tjedan dana i dobio čak i fibru a o tome koliko sam se loše osjećao-ajme!
Upala se vraća i sluznica se svaki puta nakon korištenja toga zadeblja a onda je sinusni otvor manji i naravno je i da se lakše začepi. frown
Isto tako se od njega može dobit sepsu pa je to još jedan od argumenata da se toga ostavite. nono
Vidite šta je meni od mozga i sinusa napravilo. biggrin5 cryin
Evidentirano

Postao sam virtualni ronioc.
orhan
freediver *
*

Mjesto ronjenja: neretvanski kanal,pelješac,hvar

Like: +1/-0
« Odgovor #29 : Sub 12.01.2008 15:35:18 »

Budući da lišće i korijenje, kad se pojede, izazivaju manijakalni delirij, jedan engleski pisac upozorava da je onaj koji pojede više od četiri lista u životnoj opasnosti.

Slučajna trovanja bunikom rijetko su zabilježena upravo zbog odbojnog mirisa i lošeg okusa pa se teško može zamijeniti za jestivu biljku. Uglavnom je služila magijskim i dijaboličnim obredima zbog svoje moći da žrtvu potpuno zgrči, a navodno su je vještice koristile u svojim ponoćnim ceremonijama pretvaranja u druge oblike.

majko mila dobro si ti živ... cryin nono frown2
Evidentirano

aaan to je ono šta jebe naše kokoši a nije pivac..
http://www.youtube.com/watch?v=1ckpQCUh3a8
kekoos
Urednik

Mjesto ronjenja: Krivi put

Like: +16/-2
Profil WWW
« Odgovor #30 : Sub 12.01.2008 16:22:05 »

A jebemu, sad si da ideju narkomanima...
Evidentirano

Quid latine dictum est altum viditur! ili u prijevodu: sve sto je receno na latinski pametno zvuci.
nemilosrdni
instruktor *
*

« Odgovor #31 : Sub 12.01.2008 17:08:42 »

Sada kada znate da ovo nije moja prirodna forma, nemojte se više ničem čuditi. lol
Evidentirano

mladjo
freediver ***

« Odgovor #32 : Pon 14.01.2008 19:04:04 »

Tomiab,
tinnitus ti je jedna dosta kompleksna stvar, to ti nije bolest nego simptom koji se može javiti kod mnogo bolesti i stanja, npr. infekcija uha, strana tijela uha, previše cerumena u vanjskom uhu, zbog ozljede uha jakim zvukovima, može biti i zbog smetnji u cirkulaciji....
Nešto o tome ti je pisao šef ORL-a u Puli...link ti je http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20030126/zdravlje02.asp .

U svakom slučaju bi ti trebao pregled ORL specijaliste koji će ti najvjerojatnije preporučiti i audiogram (kako čuješ), timpanogram (da li i kako se bubnjić pomiče), vestibulogram (ravnoteža)... te eventualno doppler krvnih žila glave (unutarnjih i vanjskih).

Ali kao što sam već gore nekome rekao, bilo bi ti super kad bis se konzultirao sa nekim otorincem koji zna i nešto o ronjenju, jer pazi budući da roniš može biti i masa drugih razloga šuma u uhu osim onih koje sam naveo gore.... (al da ne filozofiram vise.... Smiley)

Pozdrav, ako te jos sta zanima, pitaj...
Evidentirano

mladjo
mladjo
freediver ***

« Odgovor #33 : Pon 14.01.2008 19:09:28 »

Ama ljudi ne se igrat s bunikom  Baseball bat

bunika= bunilo

Baseball bat

jakojako opasna biljcica.... http://www.vjesnik.hr/pdf/2003%5C09%5C04%5C24A24.PDF
Evidentirano

mladjo
nemilosrdni
instruktor *
*

« Odgovor #34 : Pon 14.01.2008 20:44:11 »

To je moja furka! drool5
Evidentirano

pleki
Moderator

Mjesto ronjenja: Di god uvatin,...

Like: +34/-1
« Odgovor #35 : Pon 14.01.2008 20:51:53 »

To je moja furka! drool5
tebi bunika niti netriba,...dovoljno si zbunjen i bez nje
Evidentirano

E sad san ljut,....
m.butko
freediver ***

« Odgovor #36 : Pon 14.01.2008 22:05:11 »

Ma najlakše je,ko more,naist se sirovog hrena,pa da vidiš kako sinusi prorade,provjereno Afro
Evidentirano

Lovim mrkače,a sanjam gofove i zubace Smiley
Krcko
freediver ****

Mjesto ronjenja: Zagabrie

Profil WWW
« Odgovor #37 : Pon 14.01.2008 22:55:48 »

Da samo sinusi  lol
i suzni kanali, znojnice.......  cool2
Evidentirano

Chuck Norris drži sve rekorde u Guinness-ovoj knjizi, a  upisani su oni koji su se najviše približili njegovim rezultatima
ejbuba
freediver **
**

Mjesto ronjenja: Jadran

« Odgovor #38 : Pon 14.01.2008 23:24:11 »

Da samo sinusi  lol
i suzni kanali, znojnice.......  cool2
Ima još nešto bolje a i provjereno čisti sinuse a to je kapula najbolje mlada sirova natašte drool5 Cry Cry
Evidentirano

Volim skupljat markice, salvete i duge svadje na forumu
Krcko
freediver ****

Mjesto ronjenja: Zagabrie

Profil WWW
« Odgovor #39 : Uto 15.01.2008 13:16:14 »

Krcku Junioru smo kupili inhalator prije god dana,
i sad sam se sjetio da ga malo isprobam, i 2puta dnevno inhaliram sa nosnim nastavkom,
samo sa fizioloskom otopinom....

Za sada primjecujem malo pomake na bolje,
kad odem kod otorinca i pulmologa, pitat cu dal ima kakav pripravak za dodat,
a do tada pucam se sa fizioloskom, pa da vidimo  cool2
Evidentirano

Chuck Norris drži sve rekorde u Guinness-ovoj knjizi, a  upisani su oni koji su se najviše približili njegovim rezultatima
 Str: 1 [2] 3   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Submania forum | Powered by SMF 1.1.4. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!