Submania forum
Ned 21.09.2014 20:07:05 *
Dobrodošli, Gost. [ Registracija ] [ Slanje lozinke mailom ]
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1] 2   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Satovi Casio  (Posjeta: 7252 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Rodny
freediver **
**

Like: +0/-0
« : Cet 08.02.2007 10:41:15 »

Imam namjeru kupiti sat za ronjenje i našao sam u trgovinama dosta satova od casio-a relativno su jeftini imaju stvarno puno toga(mjerenje tem. mora, vanjske temp. dubinomjer , visinomjer ....) i cjena je od 1200kn pa na gore! Zanima me dali netko ima casio za podvodni ribolov koliko je precizan dubinomjer i kolika su odstupanja. Hvala i pozdrav !
Evidentirano
Kirnjan
freediver ****

« Odgovor #1 : Cet 08.02.2007 11:08:28 »

Imam ti ja Pathfindera... Solidan sat, dubinomjer griješi cirka 0.5m na 20 metara, temperatura +/-1°C. Ako ti netreba računalo da bilježi urone, već samo sat sa satom, dubinomjerom i termometrom, definitivno je neloš izbor.
Evidentirano

irnjan
zuki
freediver **
**

Mjesto ronjenja: Krk

« Odgovor #2 : Cet 08.02.2007 11:32:10 »

Kakva je čitljivost na pathfinderu? Moraš ga nabiti na nos da pročitaš dubinu ili je ok?  I ako netko zna da li se sa Suunto D3 dobije i modul za spajanje na komp u istoj cijeni?
Evidentirano

"Yamaha na cesti, Yamaha na vodi"
Bepo
freediver *
*

« Odgovor #3 : Cet 08.02.2007 16:16:38 »

Evo koliko sam vidio Casio Pathfinder SPF100S može i da bilježi urone.

Samo koliko sam gledao cijene vanka čini mi se da je čak i skuplji od D3. Treba pogledati kod nas, pa ako tko zna neka javi. Ja sam ga u Splitu tražio ali ga nema.

Evo ti i link.

http://www.casio-europe.com/euro/watch/sports/spf-100s-1ver/
Evidentirano
matrix
freediver *
*

Mjesto ronjenja: Dubrovnik

Spol: Muški

« Odgovor #4 : Cet 08.02.2007 21:37:49 »

bok rodny

Sto se tice casia pathfinder ja osobno nisam zadovoljav.prvo mi je pukao remen na kucistu i na reklamaciju sam dobijo novi sat,drugo nakon 15 mj mi je usla voda, i otad mu nema spasa.

Ako mislis kupovati dobar sat, preporicijo bi ti suunto D3  

Evidentirano
Rodny
freediver **
**

« Odgovor #5 : Cet 08.02.2007 22:11:04 »

Koliko ste dali za taj  Pathfinder , nisam baš obračao pažnju na imena nego više na cijenu! Ovaj kojeg mi je žemska pokazala dođe oko 1200-1300 kn jel to taj? A onaj swatch scuba fun ? jel njega neko ima?
Evidentirano
Rodny
freediver **
**

« Odgovor #6 : Cet 08.02.2007 22:12:19 »

Citat: matrix

bok rodny

Sto se tice casia pathfinder ja osobno nisam zadovoljav.prvo mi je pukao remen na kucistu i na reklamaciju sam dobijo novi sat,drugo nakon 15 mj mi je usla voda, i otad mu nema spasa.

Ako mislis kupovati dobar sat, preporicijo bi ti suunto D3  

Tak sam si nešto i mislio, ne zgleda mi baš pouzdano! al viš kirnji kaže ad mu je ok tak da mislim kak te zapadne!

Evidentirano
amfilipovic
freediver **
**

Mjesto ronjenja: Murter

« Odgovor #7 : Pet 09.02.2007 08:50:52 »

Citat: zuki
I ako netko zna da li se sa Suunto D3 dobije i modul za spajanje na komp u istoj cijeni?
Ja sam svoj modul platio ekstra.
Evidentirano

E' il mio essere umano che supera il limite, che si cerca fondendosi col mare, che si immerge in se stesso e si ritrova.
mucek
freediver **
**

Mjesto ronjenja: paška vrata i velebitski kanal

« Odgovor #8 : Pet 09.02.2007 10:26:58 »

imam već 4-5 godina casiov sat (marinegear nešto) sa dubinomjerom, mjeri zadnja 10 urona (max dubina + vrijeme)...koštao je 900kn i kupio sam ga kao prijelazno riješenje dok ne skupim lovu za citizenov promaster (tada su u ZG-u bili cca 3500-4000kn)...na kraju je ispao skroz pouzdan a i dizajn mu je prihvatljiv (nije prevelik, lijepo dizajniran) za svakodnevno nošenje tako da ga još uvijek koristim...što se tiče točnosti, testirao sam ga više puta kad sam ronio sa bocama i odstupanja od aladina nikada nisu bila veća od 0.5m
Evidentirano

lovim već 15 godina a još nisam zvekno kapitalca većeg od 2,2 kg....
Lovre
Moderator

Mjesto ronjenja: Premuda

Like: +1/-1
« Odgovor #9 : Ned 11.02.2007 16:46:57 »

Zanima me jel neko narucivao iz vana satove ? Vidim da se moze naci vani za 100-injak dolara solidan sat ... Casio i slicni ... Sto je dosta manje nego kod nas ... Pa me zanima kako idu carine i slicne stvari ako neko ima iskustva ?
Evo nesto za kupiti npr. Casio SeaPathfinder

Evidentirano

Beauty is in the eye of a BEERHOLDER !
Rodny
freediver **
**

« Odgovor #10 : Pon 12.02.2007 15:45:19 »

Daj mi još pliz ako neko ima Swatch scuba kaže par rijeci o njemu, jel se usrečio!
Evidentirano
Lovre
Moderator

« Odgovor #11 : Pon 12.02.2007 21:33:22 »

A o tom Swatch Scuba sam nasa kontradiktorne informacije kad sam gledao. Jedino u cemu se svi slazu da je igracka a ne pravi sat za ronjenje ... Al to je jasno samo po sebi ... Iako meni je dovoljno da znam koliko je sati da znam kad izaci iz mora a ostale opcije su mi samo plus ... Tako jeftin sat koji mjeri dubinu i vrijeme zarona je tesko naci. Navodno su imali dosta problema prvi modeli sa mehanizmom, i cesto su se znali zaglavljivati u tom aonea modu rada, ali navodno je to u novim modelima ispravljeno. Koliko sam vidia ima garanciju 3 godine, ap to ipak neku kvalitetu garantira valjda. A inace i meni bi bilo drago cuti koje iskustvo iz prve ruke ... Rodny jesi nasa jos sto god od satova koji mjere dubinu i vrijeme zarona, ne triba pamtiti nista ? Neki Casio u Hrvatskoj .. Cijene ?
Evidentirano

Rodny
freediver **
**

« Odgovor #12 : Uto 13.02.2007 22:11:07 »

Citat: Lovre
A o tom Swatch Scuba sam nasa kontradiktorne informacije kad sam gledao. Jedino u cemu se svi slazu da je igracka a ne pravi sat za ronjenje ... Al to je jasno samo po sebi ... Iako meni je dovoljno da znam koliko je sati da znam kad izaci iz mora a ostale opcije su mi samo plus ... Tako jeftin sat koji mjeri dubinu i vrijeme zarona je tesko naci. Navodno su imali dosta problema prvi modeli sa mehanizmom, i cesto su se znali zaglavljivati u tom aonea modu rada, ali navodno je to u novim modelima ispravljeno. Koliko sam vidia ima garanciju 3 godine, ap to ipak neku kvalitetu garantira valjda. A inace i meni bi bilo drago cuti koje iskustvo iz prve ruke ... Rodny jesi nasa jos sto god od satova koji mjere dubinu i vrijeme zarona, ne triba pamtiti nista ? Neki Casio u Hrvatskoj .. Cijene ?  

Kompa ima swatch garanciju al znaš da se oni ne popravljaju!

Našao sam jedan Casio košta oko 1200 kn (-10%na gotovinu) ima dubinomjer, vanj. temp. i temp. mora nije mi baš znao objasnit za mjerenje trajanja urana i može se kazat da pristojno izgleda.Sve u svemu nije loš, samo neznam baš koliko je kvalitetan s obzirom da ih baš nema puno ekipe , još tražim pokoji savijet!

Evidentirano
Cressi-odijela
freediver *
*

« Odgovor #13 : Uto 13.02.2007 23:21:42 »

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B000KD7DRU/nextag-sg- 20/ref=nosim

kažu ronilači,a ne miri ništa...a jeftin

Evidentirano
Kirnjan
freediver ****

« Odgovor #14 : Sri 14.02.2007 11:30:24 »

Imam onog Pathfindera V70 ili tak nekaj slično... zaboravio model, al bum pogledal doma... Već 1.5 godinu i nemam nikakvih problema... bio preko 20m i jako puno puta u vodi i šljaka i dalje... mislim da je koštao oko 1200kn... nikaj jeftinije nisam našao u hr, a da je najpraktičniji za apneu... čak i ovaj kad imam više od pola sata ispod vode, počne blinkati sa recover...
Evidentirano

irnjan
Lovre
Moderator

« Odgovor #15 : Sri 14.02.2007 11:38:01 »

Kirnjan kako mislis pocne ti blinkati ?
Evidentirano

busvan
freediver **
**

Mjesto ronjenja: Jadransko more

Like: +1/-0
« Odgovor #16 : Sri 14.02.2007 22:27:59 »

Evo ovako.!

Što se tiče casia nemam pojma a što se tiče SUUNTO D3 to je žalosna priča.

Ukratko.

Kupio ja D3 i nakon godinu dana riknija i nisu mi uvažili reklamaciju.

Zeza je od prvog dana ,resetira se ,kažu slaba baterija,promijeni bateriju.

Ja promjenio bateriju,lipo pobrisa brtvu, sve super ,dva dana radio ,i onda opet ispočetka ,resetira se.

I onda poruka od glavnog zastupnika da sam ja krivo promijeni bateriju

i da mi neuvažavaju reklamaciju.Znate za promijenit bateriju triba završit elektrotehnički fakultet.

Sve je to lipo on je pregledan,on je točan,ima lipih funkcija,ali ja sam popušio 2000 i kusur kunica.

A za primjer imam citizen promaster 10 godina 10 puta promijenio bateriju i radi ko sat bez ikakvih problema.

Eto malo ovima iz Suunta nek se malo zamisle.

Evidentirano

busvan
wood laminated speargun
Cressi-odijela
freediver *
*

« Odgovor #17 : Pet 16.02.2007 17:09:26 »

http://www.bluedial.com/diver-watch.htm

Evidentirano
Cressi-odijela
freediver *
*

« Odgovor #18 : Pet 16.02.2007 17:09:51 »

dosta velika sniženja

Evidentirano
Lovre
Moderator

« Odgovor #19 : Pet 16.02.2007 19:04:19 »

Citat: Cressi-odijela

dosta velika sniženja

jesi ti naruciva sto od njih ili si samo nasa link na netu ? Ima nekih solidnih ponuda ... Al ko zna salju li u Cro... A pogotovo jel stvarno postoje je pitanje Aj ako je neko naruciva tamo nesto neka se javi.
Evidentirano

Str: [1] 2   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Submania forum | Powered by SMF 1.1.4. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!